Наш Блог

הבלוג שלנו

מדוע כדאי ללמוד מקצוע טכנאי שירות במכללה ייעודית למקצועות נדרשים?

בשוק העבודה, כמו בכל שוק, יש תנועה, לעתים תזזיתית, תקופות של גאות ושפל בהיצעים ומצב קבוע למדיי בביקושים, אף שגם בהם נצפות לעתים תנודות. חרף הקושי לצפות לבעלי איזה מקצועות תהיה דרישה גם בעתיד ולאיזה פחות, עיון ברשימת הקורסים להכשרה מקצועית של טכנאי שירות במגוון תחומים מניח יסוד לתחזית ורודה: ככל שניתן לצפות קדימה - תמיד יידרשו טכנאי מחשבים, מומחים בתחום ניהול רשתות, תכניתנים, טכנאי שירות למוצרי חשמל ביתיים, טכנאי מזגנים וקירור מסחרי ועוד. כל אלה ותחומים נוספים מוצעים במסגרת קורסי הכשרה ייעודיים, המשלבים לימוד עיוני עם התנסות מעשית ומקנים לבוגריהם זכאות לתעודת הסמכה מטעם המינהל הטכני- מכללה מובילה בישראל להכשרת טכנאי שירות. מגוון קורסים ובהם: קורס למיגון בתים ומוסדות, קורס מנעולנות, קורס מיגון ושמע לרכב, קורס מכשור רפואי, קורס ניהל רשתות וקורס טכנאי מחשבים מתאימים למי שמחפשים את דרכם המקצועית ורוצים ללמוד מקצוע בתוך פרק זמן קצר ולמי שמחפשים הסבה מקצועית או לרכוש מקצוע נוסף.

הכשרה והכוונה לעבודה

בבסיס התפיסה של הנהלת המכללה את תכליתה ואת ייעודה עומד הצורך להכשיר את בוגרי הקורסים השונים למציאת מקום עבודה ולהשתלבות בו במקצוע שרכשו. לשם כך מכללת המינהל הטכני מגייסת לשורותיה מרצים מעולים שהם בעלי ניסיון מעשי וותק בתחום שאותו הם מלמדים, לשם כך היא בונה תכניות לימודים שיש בהן מענה לדרישות השוק בתחומי ההכשרה המגוונים, לשם כך היא בנתה מעבדות עם ציוד משוכלל המקל על ההתנסות. האפשרות הניתנת לתלמידים להתמודד עם תקלות במכשירים השונים ולתקן אותן בתנאי מעבדה המדמים מצבים בשטח מחוץ לה מהווה אלמנט חשוב ומרכזי בתהליך ההכשרה.

מענה פרטני ממוקד לכל תלמיד

לרשות התלמידים נבנה מערך תמיכה, ייעוץ (חינם וללא התחייבות של הפונים לייעוץ ללמוד במכללה!) וליווי החל מהרשמת התלמידים וקליטתם במכללה וכלה בשילובם בשוק העבודה. מי מהמועמדים המתלבטים בנושא הלימוד מקבלים ייעוץ המסייע להם להגדיר צרכים, רצונות וציפיות ועל פיהם לקבל החלטה מושכלת. חשוב לציין, כי השיעורים מתקיימים במתכונת של קבוצות לימוד קטנות המאפשרות למרצים נגישות וזמינות לכל תלמיד. בנוסף, מי שרוצים לשפר את ציוניהם יכולים לקבל, במידה ששיעור הנוכחות שלהם בשיעורים הוא 80% לכל הפחות, שיעורי תגבור ללא תוספת תשלום.

שלוש ארבע לעבודה

הואיל ומטרת הלימודים במינהל הטכני היא להכשיר את התלמידים להשתלבות בשוק העבודה, המכללה מעמידה לרשות התלמידים הנמצאים בשלבי סיום לימודיהם אנשי מקצוע העובדים במסגרת מחלקת ההשמה והם מסייעים לבוגרים במציאת מקומות עבודה שבהם יוכלו להשתלב כאנשי מקצוע. כל תלמיד מתבקש לקראת סיום לימודיו לצרף את קורות החיים של ו למאגר שבו מצויים קורות החיים של כל הבוגרים. מאגר זה מהווה גם מקור מידע עדכני ושוטף להיצע של משרות

חדשות בתחומי הלימוד וההכשרה במכללה.

שאלו את הבוגרים (הם שיעידו) וקראו את המלצות שלהם על קורסים מקצועיים (הם שיגידו) אין עדות מוחשית, אמינה ונאמנה יותר ממכתבי התודה הרבים של בוגרי הקורסים השונים. יש בהם מי ששמחים לבשר על פתיחת עסק; יש בהם מי ששמחים להודיע כי השתלבו בחברות גדולות במשק; יש כאלה שפשוט מודים על הזכות ללמוד מקצוע נדרש במכללה שמשקיעה כל מאמץ אפשרי וכל משאב נדרש על מנת להכשיר את בוגריה להשתלבות קלה בשוק העבודה. המינהל הטכני היא מכללה שמצויה כל העת עם היד על דופק השוק, מגיבה לשינויים החלים בו ובעיקר נותנת מענה לצרכים ולדרישות שלו מבעלי מקצועות השירות השונים העתידים להצטרף אליו ולהשתלב בו.

דברו איתנו בוואטספ